آموزش حرفه ای اتوکد
کتاب و جزوه

مقاومت مصالح چیست؟ دانلود جزوه آن از دانشگاه های برتر ایران

مقاومت مصالح یکی از دروس اصلی رشته عمران می باشد که اگر آن را به خوبی درک نکنید و یاد نگیرید در تحلیل سازه دچار مشکل خواهید شد. مقاومت مصالح را می توانیم به این صورت کنیم؛ شاخه ای از علم مکانیک است که با استفاده از روش های تحلیلی به بررسی و تعیین مقاومت و صلبیت و همچنین پایداری ارتجاعی اعضای باربر می پردازد.

همانطور که در مقاله ی معرفی جزوه ی استاتیک هم گفتیم همه ی ما دوست داریم که در دانشگاه های تراز اول کشور مثل صنعتی شریف، امیر کبیر، علم و صنعت و … درس بخوانیم اما شاید این موقعیت را نداشته باشیم. در این وضعیت بهترین کاری که می توانیم انجام بدهیم این است که حداقل جزوه های درسی مهم این دانشگاه ها را تهیه و مطالعه کنیم تا کمکی برای یادگیری عمیق این دروس، برای ما باشد.

در این مقاله ۴ جزوه ی مقاومت مصالح از ۳ دانشگاه برتر ایران را برای دانلود شما قرار داده ایم. پیشنهاد می کنم که هر ۴ جزوه را دانلود کنید و با هر کدام که فکر کردید مفهوم را بهتر یاد می گیرید آن را کامل مطالعه کنید.

 

۱. دانلود جزوه مقاومت مصالح دانشگاه صنعتی شریف

این جزوه در ۱۰۷ صفحه به صورت دستنویس می باشد که توسط خانم مهسا محمدی نوشته شده است. استاد این درس، دکتر غلامپور می باشند.

جزوه مقاومت مصالح


دانلود جزوه ی دانشگاه صنعتی شریف استاد غلامپور


 

۲. دانلود جزوه استاد طاحونی در دانشگاه صنعتی شریف

این جزوه در ۴۸ صفحه به صورت دستنویس می باشد. استاد این درس استاد شاپور طاحونی می باشند.

دانلود جزوه مقاومت مصالح


دانلود جزوه ی دانشگاه صنعتی شریف استاد طاحونی


 

۳. دانلود جزوه مقاومت مصالح دانشگاه علم و صنعت

این جزوه در ۹۰ صفحه به صورت تایپ شده می باشد که توسط آقای فیروز جنگ زند نوشته شده است. استاد این درس هم دکتر برخورداری می باشند.

کتاب مقاومت مصالح


دانلود جزوه ی دانشگاه علم و صنعت استاد برخورداری


 

۴. دانلود جزوه مقاومت مصالح ۱ و ۲ دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک تهران)

این جزوه شامل مقاومت مصالح ۱ و ۲ می باشد که جمعا در ۳۱۱ صفحه به صورت دستنویس توسط آقای حمید کاظم نوشته شده است. استاد این درس هم دکتر کبیر می باشند.


دانلود جزوه ی دانشگاه امیر کبیر تهران استاد کبیر


 

میلاد شلالوند

علاقه ی زیادم به مهندسی عمران باعث شد تا عمران وب را، راه اندازی کنم. به نوشتن هم بسیار علاقه دارم و سعی می کنم با مقاله هایی که منتشر می کنم نیاز آموزشی تون رو برآورده کنم. برای حمایت از ما لطفا سایت ما رو به دوستان تون معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا